Tommy Hilfiger

TOMMY HILFIGER se narodil 24.3.1951. ve městě Elmira, stát New York.

Uz v 18 letech začal podnikat tím, že nakupoval džíny, které upravoval a prodával dál v místním obchodě svého rodného města.

Netrvalo dlouho a otevřel si svůj vlastní obchod s názvem The People’s Place, kde prodával hippy modu, doplňky a hudební desky. Značka The People’s Place zkrachovala, když měl Hilfiger 25 let. Následoval přesun s manželkou Susie do New York City. Tommy byl tak zklamaný svým vlastním neúspěchem, že když dostal nabídku pracovat jako návrhář pro Calvin Kleina a Perry Ellisa, nepřijal ji.

V roce 1984 založil tedy svůj nejslavnější projekt s názvem Tommy Hilfiger Corporation a s podporou Murjani Group uvedl na trh v roce 1992 svou první pánskou kolekci. V roce 2004 datovala firma 5 400 zaměstnanců a její zisk přesáhl 1,4 mld EUR. Tommy Hilfiger se stal návrhářem roku. Když prodej společnosti klesal, Hilfiger se rozhodl ji prodat za 1,3 mld EUR v roce 2006, společnosti Apax Partners.  V roce 2010 Phillips – Van Heusen, majitel společnosti Calvin Klein, koupil značku Tommy Hilfiger za 2,48 mld EUR.

Tommy Hilfiger, jedna z nejproslulejších lifestyle značek na světě je známá svou elegancí, jednoduchostí, ležérností, kolekcí košil, blůz, svetrů, pánského, dámského a dětského spodního prádla a plavek a oblečení pro volný čas.

Vedle uhlazeného studentského stylu a pestrobarevného casual wear prosazuje také city look, často se ve svých kolekcích nechá inspirovat kampusy amerických univerzit, pro jejíž studenty je oblečení výrazem určitého postoje, životní svobody a nespoutanosti konvencemi. Takzvaný preppy style charakterizují nejlépe originální blazery, barevné kalhoty, vzorované košile a nepřeberné množství různých doplňků.

Celosvětový úspěch nadčasového zboží s visačkou Tommy Hilfiger je tím nejlepším důkazem, že i mírná předvídatelnost umí svět módy posouvat kupředu.

chcete prodávat tuto značku – kontaktujete nás
© 2024 donetsro.cz | powered by Webové obchody
fb